Kursy pierwszej pomocy

Opatrywanie rany - Kursy Pierwszej Pomocy Fundacja Star of Life PoznańKursy pierwszej pomocy prowadzone przez nas zapewniają nie tylko dawkę wiedzy teoretycznej ale także dużo umiejętności praktycznych. Bo z pierwszą pomocą jest trochę jak z jazdą na rowerze - możesz się jej nauczyć z książek, ale czy będziesz wtedy dobrze jeździć?

Po co są organizowane kursy pierwszej pomocy?

Zastanawiasz się, po co kurs pierwszej pomocy? Wyobraź sobie sytuację: Lipiec, upał 32 stopnie w cieniu. Gorąco, parno, zbiera się na burzę. Jesteś na zakupach w galerii handlowej. Zakupy jak zakupy - nic szczególnego, przeglądasz kolejne wystawy sklepowe, szukasz ubrań, wchodzisz do hipermarketu. Tłum ludzi przy kasie, ale mimo wszystko decydujesz się na dokończenie zakupów. Kolejka wcale się mnie zmniejsza, nagle słyszysz poruszenie w tłumie. Co się dzieje? Ktoś upadł... Podchodzisz jak wszyscy i widzisz swoją koleżankę. "Coś się stało!". Nikt nie podchodzi, spoglądasz na tłum - zero reakcji... Nerwowe spojrzenie na zegarek, 15:45... Dzwonisz po pogotowie ratunkowe, bez sprawdzania oddechu u poszkodowanej. "Zespół jest już w drodze". Czekasz, ciągle nerwowo spoglądasz na telefon, zegarek i koleżankę. Krzyczysz do niej "Ela, obudź się" klepiąc po twarzy... Jest 15:50 - zespołu ratownictwa nadal nie ma, są ogromne korki. Czekasz... W tym momencie mija już 5 minuta od zatrzymania krążenia. Serce Eli nie bije, nie doprowadza krwi do mózgu. Szanse na przeżycie maleją z każdą minutą... Smutna historia? A może skończyć się inaczej! Podchodzisz i widzisz leżącą koleżankę. Natychmiast sprawdzasz przytomność, oddech. Prosisz pana w niebieskiej koszuli o wezwanie pogotowia, a Ty przystępujesz do resuscytacji. Prościzna! Uciskasz klatkę piersiową przez dwie minuty, w międzyczasie prosisz o pomoc kolejną osobę. Tłumaczysz jej, co ma zrobić. Pogotowie przyjeżdża w 7 minut. Dzięki Twojemu działaniu możesz spotkać się z Elą na kawie. Zawdzięcza Tobie życie!

Kursy pierwszej pomocy to możliwość nauczenia się nie tylko teorii ale i praktyki! Wybierając kurs pierwszej pomocy w pierwszej kolejności wybierz taki, który daje Tobie najwięcej praktyki. Nie spodziewaj się, że w ciągu 5 czy 8 godzin uda się omówić wszystkie zagadnienia. Kurs "wszystkiego" trwać musi nieco dłużej. Zwróć uwagę, na jakie wsparcie możesz liczyć także po szkoleniu.

Fundacja Star of Life zapewnia Tobie:

  • profesjonalną i przygotowaną kadrę wykwalifikowanych instruktorów, których proces szkolenia trwa rok,
  • profesjonalne materiały szkoleniowe, ćwiczenia oparte na symulacji najczęściej spotykanych przypadków w rzeczywistym świecie,
  • indywidualne podejście instruktora do każdej osoby,
  • wsparcie i kontakt z instruktorem po zakończeniu szkolenia; odpowiadamy na WSZYSTKIE pytania,
  • bezpłatny trening pierwszej pomocy po 6, 12 i 18 miesiącach, na który otrzymujesz indywidualne zaproszenie,
  • wsparcie psychologa, jeżeli będziesz tego potrzebować,
  • najbardziej aktualną wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, zgodną z wytycznymi Polskiej Rady Resuscytacji, badaniami naukowymi i aktualną wiedzą kliniczną,
  • certyfikat ukończenia szkolenia.

Co ze szkoleniami certyfikowanymi?

Większość z podmiotów prowadzących szkolenia nie posiada żadnej prawnej jurysdykcji, by nazwać swoje szkolenia certyfikowanymi. My mówimy wprost, każde nasze szkolenie posiada certyfikat jakości Fundacji Star of Life. Kontrolujemy siebie i sprawdzamy na każdym kroku. Posiadamy własny, rozbudowany system sprawdzania i zapewniania jakości szkolenia. Jako jedyni w Wielkopolsce, jak i całej Polsce.

Gdzie prowadzimy szkolenia?

Szkolenia prowadzimy w Poznaniu, Bydgoszczy, Warszawie, Płocku. Jesteśmy w stanie dojechać w każde miejsce w Polsce! W Poznaniu dysponujemy Centrum Szkoleniowym składającym się z sali symulacyjnej oraz sali wykładowej.

Sprawdź nasze kursy!

Elementarny kurs pierwszej pomocy

Podstawowy kurs pierwszej pomocy

Rozszerzony kurs pierwszej pomocy